Projekt Už len 21: 8.12. - O realitě, fantazii a o tom, co leží mezi nimi

8. prosince 2012 v 19:30 | Alea |  Už len 21


Co leží mezi realitou a fantazií? Pff, tak to je hódně zajímavé téma.
Článek jsem napsala v menším pomatení smyslů. Nesjpíš to nebude dávat úplně smysl, ale... Fajn, už raději mlčím.


Hmm, tak začneme od začátku. První věc, co mi vklouzla na mozek po přečtění téma na 8. prosince je ... já. Obecněji řečeno - člověk.
A není tomu snad tak? Kolik lidí už ztratilo tu osudnou hranici mezi snem a životem, fantazií a realitou... Nepřekračuje snad každý z nás téměř denodenně tuto tajemnou propast? Zatímco spí, zatímco přemýšlí. Zatímco píše...

Postavy, které v našich příbězích (nebo zatím jen v hlavách) ožívají, jsou jedny z našich mostů mezi ralitou a fantazií. Pro většinu autorů jsou tak... skutečné. Přiznejte se, kolikrát vám při některých situacích každodenního života vklouzla nějaká samovolně do hlavy. Kolikrát jste se přistihli nad tím, jak přemýšlíte o tom, co by asi udělala ona, kdyby...

Samozřejmě, že kdyby byla ona postava typická Mary Sue, rozsekala by učitelku fyziku mačetou na krásnou profesorskou sekanou. Kdyby to byla nějaká (většinou) laskavá a něžná víla, přiměla by jí zamilovat se do oplzlého plešatého školníka, co by zrovna na chodbě opravoval lavičku.
Šílený vynálezce z vaší sci-fi povídky by jí nejspíš sprdl za tu nepochopitelnou chybu na tabuli ("To a2 jste sakra vyhrabala odkud, ženská?"), díky vašemu úžasnému sexy záporňákovi by se jí do pár dnů přihodila nějaká velmi smutná nehoda (no řekněte, ten květináč musel spadnout ZROVNA když ona procházela kolem)...
Zkrátka nádhera :D.

Hodně lidí se pochopitelně přiklání spíše k realitě než k fantazii. Ano, samozřejmě, sen je krásná věc, ale měla by raději zůstat v hlavě a neplést se nám do života. Člověk je pak zbytečně zklamaný. Ale na druhou stranu... Nikdy ti není dán sen, aniž by ti zároveň nebyla dána síla jej splnit (R. Bach).
Samozřejmě, vždy byly a vždy budou existovat takové ty extrémy. Snílci, co občas zapomínají slétnout zpět na zem a zarputilí realisté, co se už navěky odnaučili snít.

Sny. Je hezké nechat se jimi vynést až do oblak, ale následný pád není zrovna dvakrát příjemný. Ale k čemu by byl život, kdybychom si sem tam trochu nenatloukli? Kdybychom vždy měli vše naservírované na stříbrném podnose a nemuseli bychom se vůbec snažit? Existovaly by pak vůbec sny? Kdyby měl každý vše, na co jen pomyslí mávnutím ruky přímo před sebou, lidé by se pak na fantazii úplně vykašlali.
Však na co by nám taky byla, kdybychom mohli vše, co se do té doby odehrávalo výhradně jen v naší hlavě, doopravdy zažít a ne o tom jen donekonečna přemítat a představovat si, jaké by to bylo.

Fantazie. Realita. Dvě naprosto odlišné věci. Ale kdo tvrdí, že se nemohou střetnout?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hejlynka | Web | 8. prosince 2012 v 19:56 | Reagovat

Ty myšlenky o učitelých mívám dost často...Hlavně v případě naší češtinářky...:-D

2 Ana "Knihofil18" Syringa | Web | 9. prosince 2012 v 11:04 | Reagovat

Premýšľam podobne... Hlavne o tom, že by som všetkých poslala do riti a moje postavy, tie by si na dotyčných ľudí brúsili zuby.

3 Zoey | Web | 9. prosince 2012 v 19:22 | Reagovat

Taky mi to napadlo...tedy podobné myšlenky8)
Já osobně dávám větší přednost fantazii, musím se ale vždycky vrátit do kruté reality8(8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama