Projekt Už len 21: 19..12. Moje múza aneb odkud se ta malá potvora vlastně bere

20. prosince 2012 v 18:35 | Alea |  Už len 21Neznám ji. Nevím, co je zač. Necítím, kdy přichází či odchází - zůstává ve mně zkrátka pouze pocit, že tu byla. Jen mlhavá představa, vzpomínka, která mi dává víc, než bych sama kdy čekala.
Neznám ji. Ačkoliv mě má nejspíš prohlédnutou skrz na skrz, nikdy mě nenechala do sebe nahlédnout více, než sama chtěla. Občas... Občas si však skoro začínám myslet, že vím, co je zač. Že jí možná i chápu. Ale je to spíš pouze mé přání než skutečnost. Je to jen přelud, který mávnutím ruky zmizí, a já jsem zase opět tam, kde jsem byla na začátku.

Někdy mám zase pocit, že jsem ji zahlédla. Jen tak útržkovitě, nesouvisle... Nejsem si jistá, jestli se mi to jenom nezdálo. Vidím její odraz ve skle výkladních skříní, slyším její hlas ve sluchátkách... Nikdy si nejsem stoprocentně jistá, že je to vážně ona. Ale i kdyby se mi to jen zdálo... Zanechává za sebou dobře patrnou stopu, která vede dál. Dál za ní. Nevím, kdy odešla, nevím, kdy přišla... Vím jenom, že tu byla.

Občas mě nechá k sobě téměř přistoupit. Je mi jasné,, že za chvíli zmizí, že mi nedovolí se jí dotknout, ale ten pocit... Pocit, že mě nechá se přiblížit... Ten úžas, to chvění, které ve mě její přítomnosti vyvolává... Malé prozření, že vzpomínka na ni nebyl pouze můj sen. Tn hřejivý pocit, že jí na mě přeci jen možná trochu záleží...

Nikdy, když opravdu chci, si na její tvář nemohu vzpomenout. Nevzpomenu si, jak vypadá, jak doopravdy zní její hlas... Všechno jako by se mi najednou vykouřilo z hlavy.
Nemohu si vzpomenout. Ne, dokud ji zase znovu neuvidím... To mi všechny vzpomínky vyplavou v mysli na povrch a já se vždy divím, jak mi něco takového mohlo vyklouznout z paměti. Nedokážu si ji vybavit - ne, když je daleko ode mě a já ji zrovna potřebuji.
Zůstává po ní jen vzpomínka. Jen nezřetelný obrys, nejasná stopa. Ale i to mnohdy bohatě stačí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vaše Angela | E-mail | Web | 20. prosince 2012 v 18:47 | Reagovat

Skvěle jsi svou múzu popsala :)

2 Hejlynka | Web | 20. prosince 2012 v 19:44 | Reagovat

Týjo! Máš to naprosto úžasně popsané...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama