7. kapitola - Malá lidská holka

25. prosince 2012 v 20:53 | Alea |  Teritorium


Ha, takový menší povánoční dárek :). Doufám, že se bude líbit...


Ally stála za Rickym a překvapeně mu hleděla přes rameno. Zamrkala a očima přejela čtveřici kráčí přes malou, listím pokrytou mýtinku směrem k základně.

Jako první kráčel Nick, jako vždy s patřičně nepřístupným a rozmrzelým výrazem á la mouchy snězte si mě. Pobaveně se ušklíbla. Měla toho tmavovlasého týpka s věčně odtažitým výrazem a nedůvěřivýma hnědýma očima celkem ráda. Většinu času se sice tvářil, že mu celý svět může vlézt na záda, ale jinak to byl celkem fajn kluk. Trochu zvláštní, pravda, ale málokdo v této smečce byl zcela normální, Ally nevyjímaje.

Za ním kráčela - jako vždy - zrzavá dvojčata Jane a Collin. Ally zaboha nemohla pochopit, jak se někdo jako Nick může kamarádit s klukem, jako je Collin. Jasně, sem tam měl i nějaké ty světlé chvilky, ale jinak byl po většinu času urážlivý, vzteklý a popudlivý. Ale dalo se na něj spolehnout. Sice byl poněkud výbušný, ale když šlo do tuhého, uměl se celkem dost krotit. A toho si Ally cenila. Bylo sice fajn mít ve smečce samé testosteronem nabité a relativně schopné kluky, ale pokud se neuměli ovládat, bylo to stejně na dvě věci.

Překvapeně povytáhla obočí, když zpozorovala osobu, kterou vysoký zrzek táhl za předloktí vedle sebe. Drobná brunetka se na něj vztekle mračila a neustále zakopávala o vlastní nohy nebo o nerovnosti půdy schované pod oranžovým nánosem spadaného listí.

Sjela ji pohledem a překvapeně zamrkala. Čekala vysokou, tmavovlasou a modrookou Davidovu kopii, ale zdálo se, že po svém starším bratrovi toho Olivia Scraperová moc nezdědila. Nebyla zrovna dvakrát vysoká a se svými čokoládovými vlasy a zelenýma očima měla k Davidovi vážně dost daleko. Vzhlédla a upřela na Ally dvě velké smaragdové oči. Téměř stejné, jako mám já, uvědomila si Ally překvapeně.

Protáhla se kolem Rickyho a stoupla si před dveře základny. Ruce měla pevně založené na prsou a chladný podzimní vítr jí jemně cuchal blonďaté vlasy.

Chudák holka, pomyslela si Ally soucitně a sledovala Olivii, která nervózně těkala pohledem mezi Ally, Rickym a Shannon. Byla bledá jako stěna a Ally si všimla, že se jí značně chvějí ruce, přičemž si volnou dlaň schovala do kapsy u bundy.

Zašklebila se, když jí Collin prudce trhl za loket, škubl s ní dopředu, a bolestně zasyčela. Ally nesouhlasně zamručela.

"Pusť ji, sakra!" zamračila se Collina. "Vždyť jí tu ruku celou rozdrtíš." Zrzek se pouze nespokojeně zašklebil.

"Já jen pro jistotu," zahuhlal a ignoroval přitom sestřin škodolibý pohled. "Aby nám neutekla."

Ally protočila oči v sloup a povzdechla si. Jo, nastává jedna z chvil, kdyby Collinovi nejraději jednu vrazila.

"Jo, jasně, patnáctiletá lidská holka zdrhne partě stokrát tak silných a rychlých vlkodlaků,," zamručela. Jane se tiše uchechtla. "Bože, to je logika," zabručela a zakřenila se.
Collin uhnul pohledem a rozpačitě sklopil oči.
Ally si povzdechla. Kývla směrem k němu hlavou a stáhla blonďaté obočí do přísné rovné linky.

"No tak bude to?" pobídla ho a probodla pohledem. "Pusť ji," přikázala mu rázně. Zrzek na chvíli vypadal, že by možná i protestoval, ale jediný pohled do Allyiny tváře mu napověděl, že by to nebyl zrovna dobrý nápad. Neochotně pustil Oliviinu paži a o krok ustoupil ke své sestře.
Olivia si začala ruku třít a bolestivě se přitom šklebila. Ally se zamračila a střelila po Collinovi nesouhlasným pohledem. Kretén. Kompenzovat si své komplexy na vyděšené lidské holce.

Brunetka obezřetně rozhlížela. Vítr jí neustále házel zacuchané hnědé vlasy do tváře, ale ona je vždy škubnutím hlavy odhodila zpět na své místo a stále si svírala paži. Od úst jí stoupal tenký pruh bílého kouře, který se pomalu rozplýval v chladném podzimním vzduchu. Když zadul vítr, zimomřivě se otřásla. Zastrčila ruce do kapes své bledě modré bundy a otočila se dozadu na trojici za ní v čele s mračím se Nickem.

Nechávala jí čas, ať si to zde pořádně prohlédne. Nespěchala na ni. Sledovala, jak ztěžka polkla, když pohledem přejela zrzavá dvojčata a Nicka. Tem se jako vždy tvářil nepřístupně, zatímco Collin se trucovitě mračil a jediná Jane jí věnovala letmý chlácholivý úsměv. Olivia se pokusila jí ho oplatit, ale vznikl pouze roztřesený škleb.

Cítila, jak se Rick za ní netrpělivě ošil. Mírně si odkašlala a upoutala tak Oliviinu pozornost, která se na ní s trhnutím obrátila. Překvapeně zamrkala a prohlédla si trojici stojící ve dveřích Východní základny.
"Ahoj," usmála se Ally a udělala krok dopředu. Olivia jí obezřetně sjela pohledem, až nakonec zakotvila u jejích očí. "Jak určitě víš, já jsem Ally," pokračovala a mírně se na ní usmála. Brunetka pouze krátce kývla hlavou. "A tohle jsou Ricky a Shannon."
Mávla rukou za sebe na křenícího se Rickyho a o rám dveří opírající se Shannon.
"Já vím," vyklouzlo z ní. Sklopila pohled a začala podrobně zkoumat zablácené špičky svých bot. Letmo si skousla ret a schovala roztřesené ruce do kapes. Ally si povzdechla. Chudák holka. Nechtěla by být na jejím místě.

"Jestli je ti zima, můžeš jít dovnitř," nabídla jí. "My zatím zavoláme Scraperovi... ehm, teda tvýmu bráchovi, že jsme tě našli a pak tě hodíme do města. Dobře?" Ujistila se. Olivia znovu přikývla.
"Jo, děkuju." zašeptala a vzhlédla. Ally se pousmála. Pak se otočila na Nickyho a kývnutím hlavy ho přivolala k sobě.
"Odvolej pátrání. Hlídka bude normálně jako vždy, ale ostatní můžou jít klidně domů. Ještě by to chtělo obvolat Dee a mýho taťku," vypočítávala a zamyšleně se přitom mračila. "A někdo by měl taky skočit za Scraperovými," dodala.

"Počkejte," vyhrkl najednou Collin. Všichni se na něj překvapeně obrátili. Zrzek upřel na Ally pohled.
"To ji prostě jen tak přivedeme zpátky?" povytáhl obočí a zamračil se. Ally nechápavě nakrčila nos.
"A co máme jako podle tebe dělat?" zeptala se ho Shannon. Odpíchla se od rámu dveří, přešla k Ally a postavila se po jejím boku. Ruce měla založené na prsou a upřeně se na Collina dívala.
Ten viditelně znejistěl.

"No... já nevím..." pokrčil rameny. "Ale my se tu celej den honíme jako tupci, abychom našli jednu pitomou puberťačku z cizí smečky, která se díky svý blbosti ztratila v lese, a co z toho máme? To ji máme jako prostě vrátit zpátky Západním, jako by se nic nestalo?"" Olivia se zamračila a probodla ho vražedným pohledem.
"Jakou pitomou puberťačku?" vybuchla. "Co si to o sobě myslíš, ty idiote?" Collin se pobaveně ušklíbl. "Hele, mám za sebou pár vážně blbejch dnů, kdy jsem celá zmrzlá lítala po lese sem a tam a snažila se nějakým způsobem dostat domů, pak mě přes půlku světa vláčej nějakej přiblblej zrzavej idiot, co má neustálou potřebu kompenzovat si svý komplexy, který..."
"Nech ho být," přerušila ji Jane. "Ten ti za to nestojí." Collin protočil oči v sloup a zašklebil se.
"Díky za podporu, sestřičko," zakřenil se na ni hořce. Jane pouze pokrčila rameny a sladce se usmála. "Kdykoliv..."

"Collin má podle mě pravdu," prohlásil tiše Nick. Ally se na něj překvapeně obrátila. Tmavovlasý kluk stál nalevo od ní a s nezájmem pozoroval okolní dění. Pak se obrátil na ni a pokrčil rameny.
"No co? Máme skvělou možnost z toho něco vytřískat. Hele, už bůhvíjak dlouho je nemůžeme dostat z Lethal Valley a teď máme jedinečnou příležitost. Pochybuju totiž, že Západní nechají ségru jejich vůdce jen tak v cizím zajetí."


"Navrhuješ snad, že je máme vydírat?" zeptala se ho Shannon s povytaženým obočím. Vztek v jejím hlase byl opravdu špatně potlačovaný a Ally si všimla, že i Ricky se neklidně ošil. Čekala, že se Nick začne všemožně obhajovat, ale ten pouze přikývl a zadíval se na Ally - jako by čekal její podporu.
"Ano, přesně to navrhuji," přitakal. Ally sevřela ruce v pěst a zaškaredila se.
"Děláš si prdel?" udeřila na něj a rozhořčeně zalapala po dechu. "Nevím jak ty, ale já se k něčemu takovýmu vážně nesnížím."
"Já souhlasím s Ally," přidala se k ní Shannon. "Něco takovýho by bylo vážně dost hnusný."
"Ale zabralo by to," odsekl Collin. "Podle mě má Nick pravdu. Měla bychom si ji tady nechat a donutit Západní opustit Lethal Valley."

Zalapala po dechu a rozzuřeně zaryčela. Cítila, jak jí prudce tepe ve spáncích a v jejím těle se vzdouvá nezadržitelná vlna horkosti. Silou vůle zastrčila své vlkodlačí já zpět a obrátila se na vzteklou Shannon vraždící Nicka s Collinem pohledem. Před ní stála vyděšená Olivia a těkala pohledem mezi soptící brunetkou, Ally, Collinem a Nickem.
"Já vážně..." začala se vyděšeně obhajovat, ale Ally ji zarazila mávnutím ruky a obrátila se na Shannon.
"Odveď ji dovnitř," přikázala a trhla hlavou směrem k Olivii. Shannon překvapeně zamrkala, ale pak se její výraz přeměnil na nesouhlasný a lehce nakrčila obočí.
"Ale já..."
"Já tě o to nežádala, já ti nařídila," přerušila ji Ally netrpělivě. Zašilhala směrem k zrzavým dvojčatům a Nickovi a důrazně se jí zadívala přímo do očí. Shannon její gesto nejspíš pochopila, jelikož přikývla - na tváři ovšem stále lehce frustrovaný výraz -, střelila posledním pohledem po rudém Collinovi, kterému z uší téměř stoupala pára, a přešla k Olivii.

Ally si povzdechla. Nenáviděla přetvářku, intriky, manipulaci a nenápadné náznaky, ale nic jiného jí nezbývalo. Ne, pokud nechce, aby svým šíleným nápadem strhli i ostatní, kteří zanedlouho přijdou.
Shannon lehce položila dlaň na Oliviino rameno a něžně ho zmáčkla. Brunetka vzhlédla a poplašeně na ni upřela své dva smaragdy. Shannon se na ni konejšivě pousmála.
"Já nechci, aby..." vyhrkla Olivia, ale Shannon jí okamžitě důrazným zavrtěním hlavy zarazila.
"Neboj, nic se ti nestane," ubezpečila ji a střelila ošklivým pohledem po Collinovi.
"Pojď," pobídla ji jemně a lehce jí zatáhla za paži. "Uvnitř základny je o něco tepleji."

Olivia se dala strnule do pohybu - nohy jako by jí téměř neposlouchaly - a vyděšeně sledovala Nicka a Collina. První měl na tváři dokonalý poker face, zatímco druhý zmiňovaný se neklidně houpal na špičkách prstů a mračil se na Shannon. Ta, když kolem něj procházela, lehce zavrčela - bylo s podivem, jak vražedný zvuk byl schopen vycházet z hrdla takové drobné něžné brunetky - a přimhouřila oči.

Zrzek se nervózně zašklebil a sklopil hlavu. Ally potlačila úsměv a dál s nic neříkajícím výrazem sledovala dvojici jdoucí k nim. Ustoupila, aby mohli vejít do chaty, a lehce se přitom na Olivii usmála. Ta jí věnovala pouze vyplašený pohled svých smaragdových očí, naposledy se otočila, aby přejela očima osoby stojící venku, a vešla za Shannon do základny.

Ally se zhluboka nadechla a otočila se směrem ke Collinovi a Nickovi. Zatímco zrzek pod jejím zuřivým výrazem zbledl a vyděšeně vykulil oči, Nick se zatvářil lehce šokovaně, ale hned nato znovu nasadil svůj kamenný výraz.
"Copak vám úplně přeskočilo?" usekávala jednotlivá slova zpoza zatnutých zubů. Cítila, jak se jí žene krev do obličeje a zrychluje srdeční tep. Vlk v jejím nitru se dral na povrch. Nechávala ho jemně proklouznout svým tělem, ale zároveň ho nenechávala ovládnout ji celou. Vděčně ho přijímala a sdílela jeho sílu, která jí prostupovala až po konečky prstů.

"Copak jste se úplně zbláznili?" zasyčela vztekle a probodávala je přitom pohledem. "Jak... jak vás vůbec mohlo něco takovýho napadnout? Je to jen obyčejná, vyděšená, malá lidská holka, která s naším světem nemá vůbec nic společného..."
"Je jí patnáct," nadhodil Nick a zamračil se. "Není o moc mladší než my. Během příštích pár měsíců projde první proměnou. Brzo se stane vlkodlakem, a nutno podotknout, že určitě sakra silným vlkodlakem - je přece Scraperová."
"To sice jo," uznala Ally popuzeně, "Ale zatím není vlkodlak. NENÍ, chápeš?" zvýšila lehce hlas. "Zákon o nevinných vám snad nic neříká?"
"Jasně že říká," vybuchl Collin - poprvé za celý čas jejich rozhovoru - a vztekle Ally probodával pohledem. "Ale je to Scraperová, do prdele!"
"A to na tom snad něco mění?" vyjela Ally a prudce se otřásla. Cítila, jak jejím tělem projela vlna horka značící blížící se proměnu. Nejspíš nebyla jediná, kdo to zaregistroval, jelikož cítila, jak jí Ricky zezadu položil ruku na rameno. Vztekle ji sklepala dolů. Uměla se ovládat. Zatím.
Nick mlčel a stále chladně hleděl před sebe. Collin jí zato drze hleděl zpříma do očí a svíral přitom ruce v pěst.
Ally se zhluboka nadechla.

"Vážně byste dovedli být tak krutý?" vysoukala ze sebe. Klepal se jí hlas a bylo s podivem, že ze sebe tato slova dostala. "Vážně byste byli schopni provést něco takovýho lidský holce, který nemá s válkou mezi námi a Západními nic společného - tedy kromě svého bratra? Která nemá ani ponětí, co se mezi naší a jejich smečkou děje? Neví vůbec nic. Je .aprosto nevinná a neškodná. A navíc tak slabá. Není součástí Západních, alespoň prozatím ne, je to jenom člověk." zajíkla se. "a navíc, pokud bychom by si ji tu nechali, Davidovi by už asi totálně hráblo - vždyť jste ho viděli dneska ráno. Je totálně šílenej."
"S ním bychom si už poradili," namítl Nick ledově. "Kdyby se pokusil přesvědčit smečku, aby na nás zaútočili, poslali by ho na sto procent do háje. Na takovou sebevražednou misi by v životě nešli. A podle mého už se dávno uklidnil. Prostě na chvíli zpanikařil, to se hold stává. Vsadím se, že už sedí v pohodě na základně a plánuje další postup v pátrání."
"To je sice možný, ale co když ne?" vyjela na něj Ally. "Co když na nás zaútočí?" Collin se uchechtl a Ally ho probodla vražedným pohledem a tiše zavrčela.
"Jeden vlkodlak proti nám všem?" zašklebil a ignoroval přitom vrčící blondýnku. "Je sice silnej, to uznávám, ale proti nám by neměl šanci."

Ally se na chvíli odmlčela a střídavě na ně hleděla. Jane uhnula před jejím vzteklým a zároveň nevěřícným pohledem a starostlivě přitom hleděla na svého bratra. Ztěžka polkla a zastrčila si pramen rudých vlasů, který jí vyklouzl z rozcuchaného culíku, za ucho. Pokud to bude takhle dál pokračovat, mohlo by dojít k pořádné rvačce. Collin se celý třásl a stejně jako Ally se snažil ze všech sil potlačit své vlkodlačí já. Jenže ona byla vůdce, uměla se ovládat mnohem lépe než on. A pokud by se neudržel, nemuselo by to dopadnout dobře.

"Colline..." oslovila ho tiše a střelila přitom pohledem po Ally, aby jí dala najevo, že následující slova se týkají i jí. "Nechte toho. Pojďte dovnitř a pořádně si to nechte prohnat hlavou, uvidíte, že za chvíli se na to vše budete dívat jinak. Nechte to být..."
"To teda nenecháme," vyjela zuřivě Ally. Jane sebou poplašeně cukla, ale Ally jí nevěnovala ani jediný pohled. Její pozornost se soustředila především na Nicka a Collina.

"Co kdyby Západní odmítli odejít? Co kdyby rozhodli, že život sestry jejich vůdce jim za to nestojí?" zhluboka se nadechla a snažila se potlačit vztek, zatímco zkoumala jejich tváře. "Co byste udělali pak? Zabili by jste ji?" konec věty nechala tázavě viset ve vzduchu. Cítila, jak bledá Jane zalapala po dechu a Ricky stojící po celou dobu za ní tiše zamručel. Tato otázka byla zásadní... a ona to dobře věděla. Stejně jako Nick, který se po menší odmlce ujal slova.
"Já ano," prohlásil tvrdě bez špetky soucitu. "Nedělal bych to rád, ale pokud by to bylo nutné, zabil bych ji." Slova mu klouzala ze rtů, ostrá jako břitva a tiše a zlověstně ležela mezi nimi.
Collin se lehce ošil a sklopil pohled, čímž dal jasně najevo, že s prohlášením svého přítele zase tak úplně nesouhlasí, a Jane si tmavovlasého mladíka měřila nevěřícným pohledem.

"Panebože, Nicku...To myslíš vážně?" zašeptala a spodní ret se jí zachvěl. Myslel to vážně. Ally stačil jediný pohled na jeho rozhodnou tvář a bylo jí to rázem jasné.
Její vztek pomalu mizel a cítila, jak se jí z těla pomalu vytrácí ta omamující vlčí síla, ženoucí jí celou dobu vřed. Když zmizela docela, zhluboka se nadechla.
"To nedovolím," prohlásila tvrdě a zatnula čelisti. Nick zatřepal hlavou.
"Jenomže tohle rozhodnutí nezávisí pouze na tobě, Ally. Záleží na smečce" připomněl jí. Přimhouřila oči a zašklebila se. Tohle moc dobře věděla.
Ale... Ne, nedovolí to. Ne tohle... zvěrstvo. Nenávidí Západní, to ano, ale... v hlavě jí se jí objevila vzpomínka na zbědovanou tvář Davida Scrapera.
Ne. Nenávidí je, to ano, ale tohle by nedokázala. Nebyla by schopná něco takového udělat. K něčemu takovému by se v životě nesnížila.

"Fajn," pronesla chladně a bez výrazu. Ricky za ní překvapeně ztuhl, Collin povytáhl obočí a dokonce i Nick nechápavě zamrkal.
"Cože?" vyslovil Collin se zmateným a ne příliš inteligentně a lichotivě vypadajícím výrazem otázku, která všem nejspíš vrtala hlavou. "To jako souhlasíš s tím, že použijeme Olivii jako rukojmí?"
Ally prudce zavrtěla hlavou. "Ne, to ne. Svůj názor jsem vám na to snad řekla jasně, ne? Ale jestli chcete, svolejte si nějakou tu vaši podělanou schůzi a hlasujte o tom."
Zhluboka se nadechla a otočila se na Ricka. "Odteď jsi mým prozatímním zástupcem. Postarej se o to a pak mi dej vědět. Omlouvám se, ale s tím svinstvem nechci mít nic společného."
Ricky překvapeně zamrkal a povytáhl obočí. "Ale já..."
"Nemá náhodou schůze svolávat vůdce?" skočil mu do řeči Nick. Ally se na něj zamračila. Věděla, že se chová jako trucovitě dítě, ale nemohla si pomoct. Nechtěla být součástí něčeho takového.
"Vy chcete hlasovat, ne já. Jestli se ti to nechce dělat, tak se na to vykašli. Mě je šumák, jestli nějakou poradu svoláte nebo ne." Collin se zašklebil a začal protestovat.
"Jasně že chci svolat schůzi..."
"Tak drž hubu a jdi něco dělat," doporučila mu ledově. "Se mnou nepočítejte, já s tím nechci mít nic společného. Řekněte jim, co si o tom myslím a co si o tom myslíte vy a zbytek nechte na nich. Názor smečky je přece víc než názor jedince, ne?" uchechtla se hořce. Ricky vedle ní jí položil ruku na rameno.

"Ally..." oslovil ji soucitně s bolestí v hlase. Věděl moc dobře, jak tohle prožívá a jak je to pro ni těžké.
Zavrtěla hlavou.
"Nech mě být," zašeptala. Byla k němu bokem, ale přesto cítila, jak ji jeho pohled pálí na tváři. "Pak mi řekni, jak to dopadlo. Měl bys mě bez problémů najít, budu někde v lese. A všechno prosím tě vysvětli Shannon, ano?" poprosila ho tiše.
"Spolehni se," slíbil jí. Nepodívala se na něj. Nemohla. Cítila, jak jí v očích pálí slzy vzteku, zuřivosti, bezmoci a ponížení. Dýchala trhaně a přitom cítila, jak jí každý nádech trhá plíce. Sevřela ruce v chvějící se pěsti. Otočila se k nim zády a pomalu odcházela, kladla důraz na každý krok, aby si byla stoprocentně jistá, že se na třesoucích se nohou udrží.

Vlk v ní se znovu hlásil o slovo. Proplétal se jejím nitrem a ovíjel se kolem ní, vytvářejíc tak dobře známou, tmavě hnědou, téměř černou clonu. Teplo, které jí prostupovalo, bylo uklidňující. Dobře známý, konejšivý pocit bezpečí a jistoty.
Tentokrát ji nezahnala - přijala ji s vděkem, cítila, jak ji pomalu ovládá a stává se její součástí. Syčivě se nadechla. Postupovala celým jejím tělem a nechávala za sebou dobře znatelnou žhnoucí stopu. Když jí byla zcela naplněna, padla na čtyři, zavrčela a shlédla dolů. Místo okopaných tenisek na ní zíraly dvě tmavě hnědé tlapy. Zadul vítr a něžně načechral její jemnou srst na nohou. Tiše zakňučela a potřásla hlavou.. Pak se znenadání prudce rozeběhla a zmizela v lese.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hejlynka | 26. prosince 2012 v 16:42 | Reagovat

Páni! Je to hodně napínavé...Jsem hrozně zvědavá, jak dopadne schůze...:-)

2 Vera | Web | 26. prosince 2012 v 20:21 | Reagovat

Teda, já bych vůbec nevěděla, co mám dělat na místě Ally nebo kohokoli ze smečky. možná, že bych se snížila k té druhé možnosti...ale je to dost těžký, když Olivia za to vlastně nemůže. Rozhodně bych ji ale nezabila, takovou hnusárnu bych si nikdy neodpustila...
Doufám, že pokud je nakonec budou, jak to říct...vydírat, tak že David nenechá svou sestřičku u východních...
Zajímavá kapitola! moc se těším na schůzi, jak to nakonec dopadne...třeba Olivia nakonec zdrhne sama ;)

3 Zoey | Web | 27. prosince 2012 v 10:44 | Reagovat

Skvělá kapitola!8)Jsem moc zvědavá jak to všechno dopadne8)

4 Lily "Aravis" Starfall | Web | 27. prosince 2012 v 13:51 | Reagovat

Coooo? 7.kapitola? Jakto? :D Vidím, že mám co dohánět.... O_o :D

5 Vicky | 27. prosince 2012 v 18:34 | Reagovat

konečně sedmička!! a taková napínavá! moc se těším na další!!! :) :)

6 Ana "Knihofil18" Syringa | Web | 27. prosince 2012 v 21:26 | Reagovat

Ou... chudák dievča. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Ty si vlastne vytvorila také postavy, že ja vlastne neviem, komu mám v ankete dať hlas. :D Keď opisuješ Východných, fandím Východným. Keď opisuješ Západných, fandím Západným... už sa mi dlho nestalo, aby som fandila obom stranám. :) Tlieskam.
Kedy bude ďalšia kapitola? :D

7 ariven | Web | 23. ledna 2013 v 20:08 | Reagovat

Tak, právě jsem přečetla asi tři kapitoly a i když se mi ze začátku moc nechtělo, teď si říkám, že bych si klidně dala ještě další dvě :) Když jsi zmínila ty Oliviiny-Allyiny oči, musela jsem si vzpomenout na tu ženu, co se hladila po břiše v prologu... Nemůžu se dočkat, jak dopadne ta schůze a musím se přiznat, že na jejich místě bych asi taky chtěla Olivii použít jako rukojmí, i když bych ji rozhodně nezabila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama