Duben 2012

2. Temné události

29. dubna 2012 v 19:41 | Alea |  Donuť smrt padnout...
Další kapitola... Sice po delší době, ale je tady :).


Exoti a ostružiny

25. dubna 2012 v 16:40 | Alea |  Já a zase já...
Nevím, jestli jsem se někdy zmiňovala, že už několikátým rokem běhám orientační běh (což znamená, že mě a ségru-dvojče táta asi od 7 let tahá dvakrát, třikrát, maximálně tak čtyřikrát za rok na závody, kam se nám vůbec, ale vůbec nechce). A k mému velikému štěstí se včera běžel přebor škol v orienťáku a já se rozhodla to risknout a přihlásila jsem se. A musím uznat, že to opravdu stálo za to :).


1. Vzdej se

22. dubna 2012 v 12:55 | Alea |  Donuť smrt padnout...
První kapitola k Donuť smrt padnout... Přeji příjemné čtení....


Světlo... mé pojetí

20. dubna 2012 v 19:31 | Alea |  Téma týdne
Rozhodla jsem se, že napíšu něco na téma týdne - světlo. Původně to mělo být drabble, ale trochu jsem se rozepsala :)... Je to úplná kravina, nic hlubokomyslného, prostě první věc, co mě napadla. Nic vážnějšího teď prostě nejsem schopná napsat - ne dneska, ne v tomhle rozpoložení a ne v tuto dobu... Berte to prosím s rezervou :)
Úvod

19. dubna 2012 v 20:41 | Alea |  Donuť smrt padnout...
Byla krásná a silná. Měla moc i slávu. Ale chtěla víc. A proto padla.

Čím jste výše, tím tvrdší je pád. A Adrianne byla hodně vysoko. Jako andělovi jí nic nechybělo. Přinášela štěstí a radost lidem, co žili na zemi, jejím jediným úkolem bylo šířit po světě naději a pomáhat duším hodných lidí na onen svět. Zde žili andělé i obyčejní lidé, všichni pohromadě, v lásce a míru, v naději a štěstí. Každý, kdo se sem dostal, byl navěky štastný.

Ale ti, kdo během svého života napáchali mnoho zlých skutků, se stali oběťmi temnoty. Padlí bílí andělé, ty nejvíce zkažené duše a lidé, co si sáhli na život, se stali temnými anděly, nositeli zkázy, zoufalství a smrti. Museli do skonání světa žít v neustálé změti strachu, smutku, bezmoci a ve stínu nesplněných přání, které k nim přicházely od jejich obětí. Vycítili, kdy se blíží konec nějakého živého tvora v jejich okolí, a pak, nespatřeni lidským okem, vyprostili duši z těla a poslali ji buď do pekel nebo do nebe, kde se pár vyvolených stalo bílými anděly.

Temní andělé byli odsouzeni k tomuto utrpení navěky. Každá, byť nepatrná obava či známka strachu, kterou pocítila nějaká bytost, je vždy zasáhla a oni neměli ani sebemenší kontrolu nad všemi těmi emocemi, které jimi proudily.
Většina z nich se s tím smířila. Smířila se se životem ve tmě, v neustálém kolotoči citů, chaosu lidské mysli a smrti. Ale Adrianne ne. Chtěla zpátky svá křídla, chtěla znovu vzlétnout, pryč od všeho toho zoufalství. A měla plán. Bezchybný plán.

Delší povídky - kapitolovky

19. dubna 2012 v 20:26 | AleaK přečtení: ZDE

Název: Donuť smrt padnout - 1. díl
Autorka: Alea - já
Obsah: Adrianne byla kdysi dávno bílý anděl, ale díky své ctižádosti padla s stala se temným andělem - bytostí, která žije v neustálém strachu svých obětí. Ale Adrianne se nehodlá vzdát jen tak lehce a chce svá bílá křídla zpět. A ke svému plánu potřebuje hodnou, nevinnou a nezkaženou duši - jako je Caroline...
Hlavní postavy: Caroline, její matka, Adrianne, Jonathan...
Žánr: Fantasy, horor, možná psycho... uvidíme, jak to zvládnu :)
Stav: Dokončená

Pozn.: Toto je pouze "úvod" k delší povídce, kterou hodlám napsat, jenom takové uvedení do děje. Bude mít max. 5-6 kapitol. Žádnou romantiku nečekejte - bude to spíš temnějšího žánru...----------------------------------------------------


K přečtení: ZDE
Autorka: Alea - já
Obsah: To, že party Ally Brokerové a Davida Scrapera mezi sebou neustále bojují, je na střední škole v Lethal Valley známá věc. Ovšem skutečnost, že tyto dvě skupiny jsou ve skutečnosti smečky nebezpečných a bojechtivých vlkodlaků, už tolik známá není.
Východní a západní les. Východní a Západní smečka. Dva vůdci. Dva rody. Dvě smečky. Společná nenávist.
Hlavní postavy: Ally Brokerová, Ricky, David Scraper, Olivia, Shannon, Leo
Žánr: Fantasy
Stav: Rozepsaná

O mně

17. dubna 2012 v 15:48 | Alea

Alea


Jsem normální 14-tiletá holka co ráda píše povídky a básničky, čte a hraje na kytaru. Moje pravé jméno je Tereza a přezdívku Alea jsem si vypůjčila z trilogie Moira, která patří mezi mé nejoblíbenější knihy, společně s Lirael, Letopisy Narnie, Harrym Potterem, Nádhernými bytostmi, Hraničářovým učněm a Draculou. Poslouchám převážně metal a rock.
A to je asi tak všechno, co byste měli vědět :)


P.S.: Toto je můj druhý blog, ten předchozí jsem musela opustit kvůli problémům s jistými ignorantskými návštěvníky, takže doufám, že zde se to nebude opakovat.


Přeji příjemné počtení!! :)

Zatmění

15. dubna 2012 v 21:01 | Alea
Občas mám před očima černo,
všichni jsou někdy trochu zmatení.
Nepředstírám, že je mi to jedno,
mé malé soukromé zatmění.

Rukama kolem sebe tápu,
slova mi před očima běhají.
Nepředstírám, že úplně chápu,
co všichni lidé kolem dělají.